Kam na Den dětí?

31/05/2017 / Tipy na výlety
Kam na Den dětí?
První červen je dnem plným úsměvů a dětských rozzářených očí. Není se čemu divit, je přece Mezinárodní Den dětí! V Zábavném učení máme Den dětí několikrát do roku. Stačí když nám dorazí nové hry a hračky, ze kterých máme obrovskou radost, která se stupňuje, když z našich her a hraček mají radost děti v mateřských a základních školách nebo právě vy a vaše děti.
 


Kam vyrazit na Den dětí?

Praha: Den dětí v Zoo
1. 6. budou mít děti do 15 let vstup za 1 Kč. Děti si mohou na 7 stanovištích  městské policie vyzkoušet nejrůznější dovednosti - chůze na chůdách, rotopedo nebo bungee running. A to není všechno! Děti si můžou nechat namalovat na obličej své oblíbené zvíře, skákat na trampolíně nebo otestovat své vědomosti v dětské dopravní školičce. Zábavný program začíná v 10 hodin, ve 14 hodin se budou rozdávat dárky ve vzdělávacím centru, akce potrvá do 18 hodin.

Zámek Konopiště: Den dětí s krmením medvěda
1. 6. od 18 hodin budou děti s kastelánkou připravovat medvědovi Jiříkovi večeři a rozmístí ji ve výběhu. Až bude hotovo, pustíme Jiříka a podíváme se, jak děti mu "uvařily" a co mu nejvíce chutná. Pokud budete chtít, můžete přinést medvědovi něco na zub. Má rád ovoce (hrušky, hroznové víno, mandarinky), bílý jogurt nebo kočičí paštiku.

Pardubice: Mezinárodní den dětí s Michalem Nesvadbou
Palác Pardubice přichystalo pro děti speciální program, který odstartuje 1. června od 13:00 přímo v prostorech nákupního centra. Odpoledne plné her, vyrábění a dalších speciálních aktivit. Můžete se těšit na program v cestovatelském stylu. Ke zhlédnutí bude také originální loutková pohádka či moderní klauniáda. Těšit se můžete také na velkou cestovatelskou soutěž kolem světa. Celým dnem bude provázet Michal Nesvadba, známý především z Kouzelné školky. Program začíná ve 13:00 a končí v 17:05.

Opava: Děti, pojďte si hrát.
Přijďte 1. června do Památníku Petra Bezruče. Od 15 do 16 h. si zde děti  mohou poslechnout pohádky regionálního spisovatele Františka Čečetky z jeho knihy Vláček kolejáček, Ťapka a Bílý Damijánek. Od 16 do 18 h. bude probíhat výtvarná dílna, během které si vyrobí špejlové divadélko nebo namalují obrázek na sklo.

Polička: Den dětí v muzeu - výstava LEGA
Svět hraček je zvláštní říší, kde si děti mohou postavit svůj vlastní svět. A tomuto světu již několik desetiletí vévodí stavebnice LEGO, která je současně označována "hračkou století".
Výstava bude zahájena v rámci Dne dětí, ve čtvrtek 1. června 2017 v 16.00 hod. přehlídkou pohyblivých modelů ze stavebnice LEGO Mindstorms a LEGO Technik, kterou si pro vás připraví žáci z kroužku robotiky. Výstava LEGA potrvá až do 10. září.

Brno: Den dětí ve VIDA
Den dětí se bude slavit i v zábavním věděckém parku VIDA. Čeká vás den chytré zábavy s hlavolamy z celého světa, zapeklitými úkoly a spoustu zážitků z hravé expozice. Děti do 15 let vstupné 20 Kč, akce se koná od 14 do 18 hodin.

Nevybrali jste si? Nevadí! Vyražte s dětmi na nejbližší hrad či zámek, za sportem nebo jen tak do přírody. Hlavně když budou mít radost a úsměv na tváři.

Krásný Mezinárodní den dětí přeje vaše Zábavné učení. :-)