Náš tým

8-(1).jpg

Karel Vaněk, lic.oec.HSG /jednatel/

Motto: "Nikoho nemůžete nic naučit. Můžete mu jen pomoci, aby to pro sebe objevil." (Galileo)

Vystudoval jsem podnikovou ekonomii na Univerzitě v St. Gallenu. Mám pracovní zkušenosti z Česka, Švýcarska a Rakouska. Po několika letech působení v top managementu jsem hledal další možnosti pro rozvoj svůj i lidí ve firmě. Našel jsem je ve zkušenostním učení a koučinku. Těmito obory jsem se zabýval na Univerzitě ve Vídni a na Erickson College ve Vancouvru. Posledních sedm let tak vedle manažerské práce působím jako kouč a lektor zkušenostního učení. Mám tři malé děti. Je fascinující pozorovat, jak se v prvních rocích života zcela přirozeně a se zájmem učí spousty nových věcí. Chtěl bych přispět k tomu, aby si tento postoj k učení děti zachovaly i po nástupu do školy, aby učení byla přirozená a zábavná činnost a ne něco, co dělám pro dobré známky, paní učitelku nebo rodiče.

 

Radek Neumann /business development manažer/

Motto: "To, že něco nefunguje tak, jak jste plánovali, ještě neznamená, že je to bez užitku." T.A.Edison

Jsem dospělák s duší dítěte, který svůj dosavadní život věnoval převážně práci s dětmi a pro děti, firemnímu vzdělávání a odborným školením. Své zkušenosti čerpám z několika vedoucích a manažerských pozic, které jsem zastával v různých firmách, ale především z více jak 15leté práce v dětském oddíle. Zábavné učení je pro mne hlavně prostor, kde můžu převádět své sny do skutečnosti, hrát si a zároveň pracovat, řešit výzvy a pomáhat je překonávat ostatním. Mým cílem je vyhledávat, vyvíjet a vyrábět hry a pomůcky, které umožní dětem, ale i dospělým udělat si z učení chvíle plné zábavy.


Alena Čechová /administrátorka provozního servisu/

Jsem manželka jednoho muže, matka dvou dětí, panička tří domácích mazlíčků. Dle mých dětí mám tu nejlepší práci a neustále mě žádají o „exkurzi“ do Zábavného učení. A mají pravdu, mám tu nejlepší práci, kde se pořád můžu cítit tak mladě.
Baví mne překonávat stanovené limity. Plánovat, organizovat a řídit je pro mne zábava. Když už, tak pořádně, vždy a všude!


Andrea Husseini /manažerka projektu/

Motto: "Každý svého štěstí strůjcem" (C. C. Sallustius)

V současné době jsem na mateřské dovolené. Zkušenosti načerpané z dosavadní pracovní praxe se mi promítají do hraní se synem a naopak stále mohu přispívat dalšími nápady pro tvorbu nových produktů do Zábavného učení. Je fascinující sledovat, jak se tak malé děti úžasně, přirozeně a s nadšením rozvíjí; o to je ještě více potěšující fakt, že výrobky, které Zábavné učení propaguje, k jejich rozvoji přispívají.

 
Mgr. Lenka Vaňková /psycholožka/

Pracuji jako psycholožka a ve své praxi jsem se kromě jiných setkávala i s lidmi bez domova, dlouhodobě nezaměstnanými a závislými na alkoholu - s lidmi na samém dně společnosti. Při setkáních s nimi mě znovu a znovu překvapovalo, co všechno dokáže fakt, že někdo věří v jejich schopnosti, pozorné naslouchání a pocit, že někomu na nich záleží. Zázračná uzdravení se sice nekonala, přesto však někteří z těchto lidí vnitřně rostli a sílili, často jen díky tomu, že jim někdo věnoval pozornost a respektoval je. V současnosti jsem na rodičovské dovolené se svými dvěma malými dětmi a mám to štěstí provázet je prvními krůčky na cestě životem a s úžasem pozoruji, jak důvěra, láska a naslouchání dokáží zázraky i při výchovných zádrhelech.

 

Ing. Jiří Kunčar /kouč/

Jsem profesionální kouč, lektor koučinku na několika našich a zahraničních školách a pro Mezinárodní federaci koučů působím také jako mentor koučů, kteří se připravují na získání profesionálního certifikátu. Podstatu koučinku chápu jako objevování toho nejlepšího co je v nás, podporu uvědomění, posílení zdravého sebevědomí a přijetí vlastní odpovědnosti. Pokud zavedeme tyto prvky i do výchovy a vzdělávání našich dětí při velkém respektu k jedinečnosti každého z nich, tak jim umožníme rozvíjet se a učit nové věci přirozeným a zábavným způsobem. To je činnost, ve které vidím smysl a rád bych se jí věnoval i v budoucnu ve spolupráci se Zábavným učením.

 

Mgr. Petr Vaněk /psycholog, psychoterapeut/

Motto: "Když chceš postavit loď, nemusíš nahánět chlapce, aby připravili dřevo a nemusíš jim rozdělovat práci. Stačí, když v nich probudíš touhu po nekonečném moři." (Antoine de Saint-Exupéry)

Vystudoval jsem psychologii, absolvoval jsem další vzdělání v gestalt psychoterapii a zážitkové pedagogice. Věnuji se oblasti osobnostního rozvoje.Při své práci psychoterapeuta a kouče se setkávám jak s dospělými, tak s dětmi. Pracoval jsem v pedagogicko-psychologické poradně, nyní jsem také školní psycholog. Baví mě hledat cesty, jak podporovat přirozené učení dětí ve školách a při jejich rozvoji v rodinném prostředí.